Dobry lekarz dla twojego sportowca

My mamy wiemy najlepiej, że sport to nie tylko przyjemność. Sport to także kontuzje i troska o zdrowie naszych dzieci. Każdy sportowiec, prędzej czy później, będzie potrzebował ortopedy, fizjoterapeuty, kardiologa, czy podologa.

Szukając specjalisty, który by się zajął naszym młodym sportowcem, chcemy oddać go w dobre ręce, więc z reguły rozpytujemy wśród znajomych lub szukamy opinii w internecie. Często cennymi źródłami informacji jesteśmy my – rodzice. Pomyślałam, że dobrymi kontaktami warto się podzielić.

Śledząc Was w pewnym sensie w internecie widzę, że często jesteście z tych samych miast, ale z innych klubów. Albo macie blisko do tego samego dużego miasta. Dlaczego więc nie skorzystać ze swojego wzajemnego doświadczenia i nie stworzyć listy lekarzy, fizjoterapeutów i innych specjalistów polecanych przez mamy piłkarzy ?!

Od lat mam np. „swoją” panią profesor kardiolog dziecięcą w Poznaniu i bardzo chętnie będę ją polecać. Bardzo doświadczona osoba, z super podejściem do młodzieży, w dodatku kibic piłkarski (obecna na stadionie na każdym meczu Lecha Poznań 😉 Przez kilka dni natomiast szukałam lekarza, który w rozsądnym terminie zrobi dziecku badanie holterowskie. Gdybym miała pod ręką listę polecanych punktów, sprawa byłaby łatwiejsza.

Nie przesadzę pisząc, że wybór specjalisty może zaważyć na przyszłym zdrowiu i karierze sportowca. Wybierajmy mądrze, bazując na doświadczeniach innych.

Zachęcam Was drogie mamy piłkarzy ze wszystkich stron Polski do wspólnego stworzenia spisu miejsc, w których dobrze zatroszczą się o nasze dzieci. Poniżej znajduje się formularz, w którym możecie wpisywać godnych polecenia, zaufanych specjalistów najróżniejszych dziedzin. To mogą być lekarze stricte sportowi, ale nie tylko. Bo przecież mały sportowiec potrzebuje czasem dermatologa, laryngologa, podologa czy psychologa. To mogą być lekarze prywatni i nie tylko. Ważne są też miejsca, gdzie dobrze wykonają USG, RTG i inne badania.

Zebrane od Was informacje umieszczę na zbiorczej liście, która będzie aktualizowana i dostępna w każdej chwili na moim blogu.

Dajcie znać co sądzicie o pomyśle. Mam nadzieję, że zaangażujecie się we współtworzenie listy. Ba – że mnie zarzucicie kontaktami. Od początku mój blog miał ułatwić mamom młodych piłkarzy poruszanie się w materii jaką jest piłka nożna dzieci. Teraz Wy możecie dorzucić do tej misji trochę od siebie. Nieraz mi pokazałyście, że lubicie pomagać.

Z góry dziękuję za przesłane informacje i życzę, żebyście nieczęsto musiały korzystać z tej listy 😊


Specjalista godny polecenia

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s