Co ma rysowanie do piłki nożnej?

Zdawałoby się, że rysowanie, które uwielbiają dzieci, nie bardzo ma znaczenie dla ich sprawności fizycznej i przyszłej kariery sportowej. Nic bardziej mylnego. Czego zatem uczy rysowanie?

Konkurs

 • Pierwsza umiejętność jaką zdobywa dziecko dzięki częstemu sięganiu po kartkę i kredki jest koordynacja mózg-ręka-oko. W przypadku piłkarzy ważniejsza jest może koordynacja z nogą, ale czy sportowiec nie powinien wykazywać się świetną koordynacją całego ciała?
 • Rysowanie stymuluje koncentrację i uważne obserwowanie. Czy nie zdarzyło Ci się bazgrolić po kartce, gdy myślałeś nad rozwiązaniem ważnego problemu? To wtedy właśnie intensywniej zaczyna pracować prawa, czyli twórcza półkula mózgu. Koncentracja oraz obserwacja mają duże znaczenie dla piłkarza podczas ćwiczeń, meczu, analizy. Dzięki tym umiejętnościom czerpią z tych zajęć dużo więcej.
 • Kreatywność, jaką zyska dziecko rysując przyda się z pewnością na piłkarskim boisku. Choć osobom niezainteresowanym piłką może się wydawać, że mecz do meczu podobny, to my doskonale wiemy, że nie ma dwóch takich samych spotkań. Mnogość sytuacji w meczu wymaga od uczestników niemałej kreatywności.
 • Pomyślałbyś, że rysowanie wzmacnia poczucie własnej wartości? Czy zauważyłeś z jaką dumą dziecko pokazuje Ci swój rysunek? Jeśli pochwalisz, dostrzeżesz włożony wkład to jego pewność siebie wzrośnie. Bez niej w sporcie nie osiągnie się sukcesu.

Znając wpływ rysowania na sprawność fizyczną i umysłową i mając na uwadze fakt, że dzieci spędzą najbliższy miesiąc w domu, proponuję Zabawę. Oto zasady dla młodych piłkarzy:

 1. Narysuj swoją mamę jak Ci kibicuje, albo w inny sposób wspiera w piłce nożnej. Możesz też narysować Mamę Piłkarza z mojej grafiki.
  Możesz zachęcić do zabawy rodzeństwo.
 2. Pochwal się rysunkiem na facebooku lub instagramie oznaczając moje konto.
 3. Na zadanie masz 7 dni. Zabawę kończymy 29 marca o 22.00
 4. Nagrody przyznane będą w dwóch kategoriach: moja mama i Mama Piłkarza (ta z grafiki)
 5. Na rysunki będą głosować wszyscy, którzy będą mieli ochotę wesprzeć małego artystę.
 6. Do wygrania książki o tematyce piłkarskiej dostosowane do wieku wygranych (do wyboru po konsultacji z rodzicem) oraz naklejki na samochód.

Mam nadzieję, że propozycja zabawy Wam się spodoba i zachęcicie swoje dzieci, żeby odeszły od komputerów i telewizorów i zrobiły Wam i mnie miłą niespodziankę. Ja będę zachwycona. Propozycję zabawy kieruję nie tylko do najmłodszych. Nastolatkowie, którzy już zapomnieli o rysowaniu też powinni spróbować przypomnieć sobie jakie to miłe i satysfakcjonujące zajęcie.

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s