Piłka nożna inaczej czyli 20 gier planszowych i karcianych z piłką nożną w roli głównej

Dzieci lubiące sport nie znoszą bezczynności. W sytuacjach, kiedy nie mogą trenować (wakacje, kontuzja, choroba itp.) przyda im się nieco rozrywki związanej z ich pasją. Dokonałam przeglądu gier planszowych i karcianych o tematyce piłkarskiej. Wiele z nich ma walory edukacyjne, a wszystkie z pewnością mogą posłużyć za narzędzie rodzinnej rozrywki.

Photo by Othmar Vigl on Pexels.com

Wszystkie opisy i zdjęcia pochodzą od dystrybutorów gier. Do każdego opisu załączam link do allegro, tam przeczytacie więcej informacji.

1.  Goool! Gra planszowa (azymut)

Sprawdź się jako trener piłkarskiej drużyny. Rozegraj emocjonujący mecz i doprowadź swoją drużynę do zwycięstwa. Gra Goool! to jedna z najlepszych futbolowych gier planszowych. Ma proste zasady i doskonale oddaje specyfikę piłkarskiego meczu. Proste zasady. Piłkarskie emocje. Doskonała gra.

Gra przeznaczona dla 2 graczy w wieku 6-106 lat.

Cena ok. 32 zł

https://allegro.pl/oferta/goool-gra-planszowa-9025077438

2.  KIESZONKOWIEC FUTBOLOWY. HATTRICK, EDGARD

Karciany quiz dla fanów polskiego i światowego futbolu! 1 talia = 162 pytania quizowe: Jaki był mundialowy rekord w żółtych kartkach pokazanych podczas jednego meczu w 2006 r. na mistrzostwach świata w Niemczech? Kto zdobył najwięcej bramek w polskiej ekstraklasie? Ile bramek w dwumeczu Realu Madryt z Legią (Liga Mistrzów 2016/17) strzelił Cristiano Ronaldo?

Kieszonkowiec futbolowy Hattrick to wyjątkowy quiz karciany do samodzielnego sprawdzenia się, rozgrywek z przyjaciółmi i w gronie rodzinnym. Efekt uboczny grania: Zastąpisz Dariusza Szpakowskiego w relacjach z mundialu! Do współpracy przy serii Kieszonkowce zaproszono utalentowanych polskich ilustratorów. Hattrick w awangardowym stylu zilustrował Maciej Łazowski, a pytania opracowała Małgorzata Chłopaś oraz klub miłośników futbolu wydawnictwa Edgard. Wygodny format kart sprawia, że zmieszczą się w kieszeni i sprawdzą w każdych okolicznościach podczas przerwy w telewizyjnej transmisji meczu, w podróży czy w szkole.

Cena ok. 11 zł

https://allegro.pl/oferta/kieszonkowiec-futbolowy-hattrick-malgorzata-chlo-8276294827

3. Piłka w grze – gra karciana (Fox Games)

Przeżyj wielkie piłkarskie emocje! Atakuj skrzydłami, drybluj i strzelaj z dystansu. Wykorzystaj faule przeciwnika i zdobywaj bramki z rzutów wolnych! Zagraj z przyjaciółmi w szkole, w podróży lub podczas przerwy w telewizyjnej transmisji meczu.

Gra przeznaczona dla 2 graczy, wiek 7+, czas rozgrywki 20 min.

Cena ok. 22 zł

https://allegro.pl/oferta/gra-pilka-w-grze-8953894209

4. Gra rodzinna Dzieci kontra rodzice: Piłka nożna (Kangur)

Dynamiczna gra rodzinna, w której dzieci i rodzice rywalizują, odpowiadając na wiele interesujących i zabawnych pytań, specjalnie przygotowanych dla dzieci i dla rodziców. W jakim kraju Bundesliga to najwyższy szczebel rozgrywek piłkarskich? Z jakiej odległości wykonuje się rzut karny? Jak nazywają się najbardziej prestiżowe rozgrywki klubowe w Europie? Wygrywa drużyna, która odpowie na więcej pytań.

liczba graczy: 2-4

Wiek 6-99

czas gry: 15 minut

https://allegro.pl/oferta/kangur-dzieci-kontra-rodzice-pilka-nozna-rodzinna-8763907059

5. Gra Planszowa Piłka Nożna. Polska

Chcesz przeżywać wielkie emocje, a piłka nożna to twoja pasja? Spróbuj poprowadzić własną drużynę do mistrzostwa. Jeśli dobrze zaplanujesz i skutecznie przeprowadzisz atak, nie zapominając przy tym o obronie, masz szansę poczuć smak zwycięstwa. Piłka nożna to gra planszowa dla wszystkich miłośników tego wspaniałego sportu!

Materiał: Drewno

Wiek dziecka: 3 lata +

liczba graczy: 2

Cena ok. 16 zł

https://allegro.pl/oferta/gra-planszowa-pilka-nozna-polska-8226446594

6. Ale – Pary. Piłka nożna (Alexander)

Gra Ale – Pary to gra sprawdzająca Twój refleks, pełna emocji i napięcia. Jesteś spostrzegawczy wygraną masz w kieszeni. Wystarczy znaleźć jak najprędzej wspólny element, na dwóch odsłoniętych podobnych kartach. Gra kończy się wtedy, kiedy wykorzysta się wszystkie karty ze stosu. Zwycięzcą jest ten, kto uzbiera więcej par. Dodatkową trudność stanowi różna wielkość obrazków.  W opakowaniu znajdziemy zestaw 31 kart z 6 obrazkami na każdej z nich. Dwie dowolne karty zawsze mają po jednym wspólnym obrazku, ale żeby nie było zbyt łatwo, obrazki te często mają różną wielkość. Gra polega na jak najszybszym znalezieniu wspólnego obrazka. W zależności od wariantu wygrywa ten, kto zdobędzie najwięcej kart, bądź jak najszybciej pozbędzie się wszystkich. Dzięki małym rozmiarom, grę można zabrać ze sobą dosłownie wszędzie i cieszyć się emocjonująca zabawą. Gra w stylu Doble

Liczba graczy: 2-4

Wiek: 4+

Cena ok. 10 zł

https://allegro.pl/oferta/gra-rodzinna-ale-para-pilka-nozna-doble-alexander-8964247675

7. MONOPOLY – LEGIA WARSZAWA (HASBRO)

Edycja najpopularniejszej gry na świecie – Monopoly jakiej dotąd nie było! Legia Warszawa to Monopoly z obecnymi i historycznymi zawodnikami. Bogactwo historyczne klubu udało się zamknąć na jednej planszy gry MONOPOLY Legia Warszawa. Już teraz zagraj z przyjaciółmi i sprawdź swoją wiedzę na temat klubu. Odwiedź trybunę Północną i Południową, zatrzymaj się na chwilę w muzeum Legii, aby potem rozegrać mecz na boisku treningowym. Sprawdź, jakie piłkarskie legendy znalazły się na planszy.

Jak grać? Nie czekaj, rzuć kostką, wykonaj ruch, dokonaj transakcji i zbij fortunę w najnowszej edycji gry MONOPOLY. Stawiaj trybuny i stadiony. Pobieraj czynsz z posiadanych pól. Wymieniaj się z innymi graczami i czekaj na kolejne okazje na aukcjach. Jest wiele sposobów na to, aby doprowadzić pozostałych graczy do bankructwa. Inwestuj z głową i bądź twardy negocjatorem – zwycięzca jest tylko jeden.

Cena ok. 112 zł

https://allegro.pl/oferta/promocja-monopoly-edycja-specjalna-legii-warszawa-9052998609

 

8. SUPERQUIZ PIŁKA NOŻNA (Kapitan Nauka)

SuperQuizPiłka nożna to piłkarski przewodnik każdego kibica. Fascynujące ciekawostki o najsłynniejszych piłkarzach, drużynach, niezapomnianych meczach, wydarzeniach Ponad 160 zaskakujących pytań quizowych wciąga do emocjonującej zabawy.

Fani piłki nożnej dowiedzą się, jak wyglądała kariera ich ulubionych piłkarzy, m.in. Lewandowskiego, Messiego, Ronaldo czy Neymara. Poznają historię światowego futbolu, różnorodne taktyki gry, najciekawsze wydarzenia, turnieje i nagrody. 

Czy wiesz, który zawodnik strzelił w ciągu 9 minut 5 bramek, kto zyskał tytuł „Trenera Tysiąclecia”, kiedy odbył się w Polsce pierwszy mecz piłki nożnej? Główkuj, aby zdobyć wszystkie punkty!

Zdjęcia piłkarskiej ekstraklasy i kultowych stadionów oraz liczne ilustracje do ciekawostek zachęcą dziecko do czytania, a rozwiązywanie zagadek będzie doskonałą rozrywką dla całej rodziny oraz podczas spotkań z rówieśnikami. 

Wygodny i poręczny format, który zmieści się w kieszeni, pozwoli zabrać ulubiony SuperQuiz, gdziekolwiek chcesz – na spacer, do parku czy w podróż.

Cena ok. 13 zł

https://allegro.pl/oferta/pilka-nozna-plansza-z-boiskiem-superquiz-kapitan-8200161691

 

9. Gra planszowa MECZ planszówka piłka nożna (Alexander)

Zabawa, w której jak w prawdziwym meczu, gracze walczą o piłkę. W tym celu muszą podejmować strategiczne decyzje – wzmacniają obronę lub atak i starają się wypracować, jak najlepszą pozycję do strzału w bramkę przeciwnika. Aby ją zdobyć, musza wykazać się zręcznością i celnością. W trakcie gry zdarzają się faule, rzuty wolne, nieprzewidziane zwroty akcji, żółte i czerwone kartki. Celem w grze jest jak najszybsze zdobycie ustalonej liczby bramek.

Cena ok. 10 zł

https://allegro.pl/oferta/mecz-mini-gra-planszowa-alexander-9056752596

10. GRA PLANSZOWA SUPER KIBIC PIŁKA NOŻNA (JAWA)

Gra przygotowana z myślą o kibicach i sympatykach piłki nożnej.

Kibice odwiedzają piłkarskie obiekty sportowe. Jadą kibicować swojej drużynie , a po drodze mogą sprawdzić swoją wiedzę na temat przepisów i zasad gry w piłkę nożną.

Co to jest spalony? Kiedy sędzia może przyznać rzut karny? Jakie są wymiary boiska? Za prawidłowe odpowiedzi gracze otrzymują piłkarskie gadżety Kibica. Czapka, szalik czy koszulka w narodowych barwach – to marzenie każdego. Kto zbierze najwięcej gadżetów zdobywa tytuł Super Kibica.

Wiek: 5 +

Liczba graczy: 2 – 4

Cena ok. 50 zł

https://allegro.pl/oferta/gra-planszowa-super-kibic-pilka-nozna-jawa-6528994835

11. Kapsle Football (Trefl)

Kapsle zapewnią wiele godzin wspaniałej zabawy. Gra Kapsle Football to również okazja do przeniesienia się w czasie i poznania zasad gry, którą pasjonowały się całe pokolenia. Kapsle Football to gra z rodziny produktów z kapslami łącząca zasady dwóch kultowych gier PRL-u – kapsli i cymbergaja!

Reguły futbolowych kapsli są na tyle proste, by pozwolić od razu rozpocząć rozgrywkę, a jednocześnie na tyle rozbudowane, by zaoferować mnóstwo wariantów gry.

Cena ok. 18 zł

https://allegro.pl/oferta/kapsle-football-pzpn-gra-zrecznosciowa-5-9029731704

12. 100 ZABAW EDUKACYJNYCH Z PIŁKĄ NOŻNĄ (Kapitan Nauka)

Kapitan Nauka zaprasza na trening piłki nożnej! Podczas zabawy z kartami i książką przedszkolaki wcielą się między innymi w postać trenera, kibica czy piłkarza. Zaprojektują szalik, namalują linie na murawie, poprowadzą piłkarską rozgrzewkę, przeanalizują mecz i nie tylko! Przed nimi 100 zadań, dopasowanych do umiejętności każdego małego fana piłki nożnej.

Kolorowe karty obrazkowe i książka wprowadzająca w piłkarski świat to doskonały prezent dla dziecka w wieku przedszkolnym.

Przy okazji rozwiązywania fascynujących zadań typu: dopasuj, policz, skreśl, porównaj, zaznacz, dzieci rozwijają różnorodne umiejętności, takie jak:

– rozpoznawanie kierunków,

– liczenie, porównywanie,

– spostrzegawczość,

– małą motorykę,

– myślenie logiczne.

Ciekawe zadania przedstawione w książce i na 30 dwustronnych, zmywalnych kartach przybliżą dziecku piłkarski świat, wzbogacą słownictwo i pobudzą wyobraźnię. Ćwiczenia są świetnym sposobem na trening koncentracji i spostrzegawczości oraz wspólne spędzanie czasu z dzieckiem i budowanie z nim więzi, także podczas meczu piłki nożnej.

Wiek: 4-6

Cena ok. 27 zł

https://allegro.pl/oferta/100-zabaw-edukacyjnych-z-pilka-nozna-4-6-lat-7958033315

13. Quiz imprezowy. Piłka nożna (Edgard)

162 pytania nie tylko dla kibiców!

Piłka nożna. Quiz imprezowy to wyjątkowa propozycja rozrywki do samodzielnego sprawdzenia się, do rozgrywek z przyjaciółmi i w gronie rodzinnym, a także jako atrakcyjne urozmaicenie każdej towarzyskiej imprezy.

Dzięki quizowi zabłyśniesz w towarzystwie i zagniesz znajomych. Gwiazdy futbolu, kultowe kluby i niezapomniane mistrzostwa! Podejmij wyzwanie, obierz taktykę i daj się wciągnąć w piłkarską potyczkę z quizem Piłka nożna. Graj i kiwaj znajomych!

Piłka nożna. Quiz imprezowy przygotowali utalentowani twórcy. Zilustrował je w awangardowym stylu Maciej Łazowski, a pytania opracowała Małgorzata Chłopaś oraz klub miłośników futbolu Edgard Games.

Gra karciana sprawdzi się w każdych okolicznościach – podczas przerwy w telewizyjnej transmisji meczu, w podróży czy w szkole.

Cena ok. 18 zł

https://allegro.pl/oferta/quiz-imprezowy-pilka-nozna-9042467424

14. Podróżna gra magnetyczna Piłka nożna (THE PURPLE COW)

Gra zapakowana w metalowe pudełko będące jednocześnie planszą. Elementami gry są magnesy, co pozwala na zabawę w każdym miejscu. Magnesy nie gubią się, ani nie spadają z planszy. Dodatkowo pozwalają powrócić do rozpoczętej już rozgrywki w dowolnym momencie. Gra jest lekka i mała, bez problemu zmieści się do każdej torebki, dzięki czemu zawsze można mieć ją pod ręką. Zapewni dziecku doskonałą zabawę zarówno w domu, jak i w podróży różnymi środkami lokomocji. Świetnie sprawdzi się także podczas czekania na wizytę u lekarza, itp.

Cena ok. 27 zł

https://allegro.pl/oferta/gra-magnetyczna-the-purple-cow-pilka-nozna-8962506502

15. PUCHAR MISTRZÓW (ALEXANDER)

Oto jedyna w swoim rodzaju możliwość rozegrania pełnego emocji futbolowego turnieju mistrzowskiego! Doprowadź jedną z 32 drużyn narodowych do zwycięstwa i sięgnij z nią po Puchar Mistrzów. Czeka na Ciebie realistyczny turniej składający się z fazy grupowej i pucharowej. Dogrywki, szalone mecze, rzuty karne, niespodziewana pogoń za wynikiem, gole w ostatnich sekundach i futbolowe sensacje! Gra jest niezwykle realistyczna ponieważ tak jak w prawdziwych turniejach mamy do czynienia z losowaniem drużyn z poszczególnych koszyków. Co ważne siła danej drużyny ma rzeczywisty wpływ na przebieg rozgrywek. O wiele łatwiej jest strzelić bramkę grając drużyną Anglii, Brazylii czy Niemiec niż Korei Południowej czy Serbii. Przy czym los sprawia, że słabsi nie są bez szans, wszytko zależy od szczęśliwych wskazań specjalnej kostki.

Cena ok. 40 zł

https://allegro.pl/oferta/gra-planszowa-puchar-mistrzow-alexander-7572328329

16. Monopoly Reprezentacja Polski piłka nożna (HASBRO)

Kupuj pola z najpopularniejszymi zawodnikami reprezentacji Polski w piłce nożnej oraz obiekty sportowe. Stawiaj trybuny i stadiony. Pobieraj czynsz z posiadanych pól. Wymieniaj się z innymi graczami i czekaj na kolejne okazje na aukcjach. Jest wiele sposobów, by doprowadzić innych do bankructwa. Inwestuj z głową i bądź twardym negocjatorem – zwycięzca jest tylko jeden!

Popularna i wręcz kultowa już gra w zupełnie nietypowym wydaniu. Zamiast państw kupujesz pola z najbardziej popularnymi zawodnikami reprezentacji Polski w piłce nożnej oraz różne obiekty sportowe, na których możesz następnie stawiać trybuny i stadiony. Kiedy ktoś stanie na twoim polu, pobierasz czynsz.

Cena ok. 130 zł

https://allegro.pl/oferta/gra-monopoly-pzpn-reprezentacja-polski-c2745-polsk-8978290534

17. Match PZPN i Match Football Stars (Winning Moves)

Doskonała gra logiczna dla małych i nieco starszych dzieci. Celem gry jest ułożenie 5 postaci lub symboli w jednym rzędzie (poziomo, pionowo lub na ukos). Proste zasady i ulubieni bohaterowie to coś, co sprawia, że gra przypadnie do gustu każdemu dziecku! Podczas rozgrywki możemy nie tylko dążyć do zwycięstwa, ale też próbować pokrzyżować szyki naszemu przeciwnikowi. To nie tylko świetna zabawa, ale tez sposób na ćwiczenie pamięci i koncentracji. Dodatkową zaletą gry jest kompaktowe pudełko, dzięki któremu Top Trumps Match może umilić każdą podróż czy rodzinny wyjazd!

Jeżeli lubisz szybkie i emocjonujące gry, to Match jest właśnie dla Ciebie! To doskonała gra, w której liczy się nie tylko logiczne myślenie oraz spryt, ale również szczęście! Top Trumps Match to rozbudowana gra, która przypomina kółko i krzyżyk, gdzie dwóch graczy rywalizuje ze sobą nie widząc nawzajem swoich plansz.

Dodatkowa zaleta to kompaktowe pudełko gry Match, dzięki któremu szybko sprzątniesz kostki po zakończonej rozgrywce. Praktyczne opakowanie pozwoli Ci z łatwością zabrać grę Match w każdą podróż!

Gra Top Trumps Match. Wersja – Reprezentacja Polski

Na kostkach tej wyjątkowej gry znajdziesz nie tylko zawodników, ale i zawodniczki polskiej kadry. Pierwszy raz w historii do piłkarzy dołączyły także reprezentantki Polski w piłce nożnej. Ćwicz refleks, obierz odpowiednią taktykę i wraz z piłkarzami i piłkarkami spróbuj szczęścia – sprawdź, czy uda Ci się ułożyć Match!

Wiek graczy: 4+

Liczba graczy: 2

Czas rozgrywki: 15 minut

Cena ok. 24 zł wersja PZPN

https://allegro.pl/oferta/winning-moves-match-pzpn-9040546048

Cena ok. 68 zł wersja Football Stars

https://allegro.pl/oferta/top-trumps-gra-karty-match-world-football-stars-8995656804

18. Piłka nożna – football game (Orchard Toys)

Piłka nożna to dynamiczna gra edukacyjna, której zwycięzcą jest zdobywca jak pierwszego gola. Gra wspomaga naukę liczenia,  kolorów oraz uczy cierpliwości. W grze zachowane są zasady obowiązujące w piłce nożnej, uważaj więc aby nie dostać żółtej kartki – idealna gra dla energicznych fanów footballu.

Wiek: 3+

Liczba graczy: 2-4

Cena ok. 50 zł

https://allegro.pl/oferta/pilka-nozna-football-game-orchard-toys-8680740805

19. Mundial

Lubisz piłkę nożną i czas spędzony na dobrej zabawie z przyjaciółmi? Zdarzyło Ci się komentować mecze piłki nożnej, wcielać się w rolę stratega i w myślach decydować za zawodników?

Przejdź od teorii do praktyki i zagraj w Mundial stołowy. Wykaż się sprytem, intuicją i szybkością. Zbierz znajomych i zorganizuj mundial. Pokonaj przeciwników i wygraj mistrzostwa.

Mundial stołowy to gra osadzona w tematyce piłki nożnej. Bardzo prosta mechanika, jasne zasady oraz nawiązanie do znanej wszystkim gry w kapsle sprawią, że każda rozgrywka skutkować będzie kolejnymi rewanżami, a zabawy nie będzie końca.

Liczba graczy: 2 osoby

Wiek: od 6 lat

Czas gry: 20 minut

Cena ok. 10 zł

https://allegro.pl/oferta/mundial-gra-foxgames-8516202707

20. Football – Piłka nożna – gra (Samo-pol)

Stadion Wembley w Londynie, wspaniały doping, 60 tysięcy rozgrzanych kibiców, dochodzi 90 minuta spotkania. Jedna z ostatnich akcji meczu… podanie, krótki drybling, strzał… GOOOOOL!!! POLSKA MISTRZEM ŚWIATA!!!!!

Jeśli chcesz poznać to uczucie – zagraj w „Football”! To najlepsza symulacja gry w piłkę nożną. Dzięki niej stajesz się trenerem wybranej przez siebie drużyny, wybierasz skład, ustalasz taktykę i do dzieła!

Podczas grania w „Football” twoi zawodnicy będą przeżywać to samo, co podczas prawdziwego meczu. Będą podawać, dryblować, strzelać bramki, odnosić kontuzje, dostawać żółte bądź czerwone kartki, kłócić się z sędzią itp.

Ponadto w grze w „Football” mogą się zdarzyć wszystkie stałe fragmenty gry tj. rzuty wolne, rożne, auty, karne, a nawet spalone. Dodatkowo piłkarze dzielą się na zwykłych oraz o „klasie światowej”, co decyduje o sile danej drużyny, bowiem zawodnicy o wyższych umiejętnościach szybciej biegają, lepiej dryblują, celniej podają oraz strzelają. Rola trenera w grze „Football” nie wymaga specjalnych umiejętności, no może z wyjątkiem zmysłu taktycznego i jak to w sporcie bywa, odrobiny szczęścia…

https://allegro.pl/oferta/football-samopol-9054092159

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s