VIP

Już jutro Dzień Babci, a zaraz potem Dzień Dziadka. Czy w Waszych rodzinach dziadkowie angażują się w sport dziecka? Czy mieli wpływ na jego rozwój fizyczny? Czy grali z nim w piłkę, chodzili na plac zabaw, doradzali w kwestiach sportowych? A może wyręczali Was w logistyce związanej z treningami lub byli najgłośniejszymi kibicami na trybunach? Jakkolwiek angażują się w sportowe życie wnuków, to bez wątpienia są w rodzinie VIP-ami.

Cechy osobowe dziadków, ich cierpliwość, spokój, dystans i doświadczenie w połączeniu z ilością wolnego czasu jaki mają, sprawiają, że rola seniorów w życiu małego sportowca może być całkiem spora. O ile zdrowie im na to pozwala, mogą angażować się w sport dziecka fizycznie, chodząc z nim np. na boisko, wożąc na treningi, czy kibicując na meczach i turniejach. Mogą też wspierać mentalnie, wspierając na duchu w trudnych chwilach, czy motywując do większych starań. Często są powiernikiem spraw, o których nie chce się rozmawiać z rodzicem. To wszystko bardzo integruje rodzinę, pokazuje dziecku, że wspierają go najważniejsze w jego życiu osoby.

Wśród wielu dziadków są tacy, którzy posiadają doświadczenie i umiejętności sportowe, które chcą przekazać swoim wnukom. Często to dziadkowie uczą najmłodszych umiejętności sportowych np. jazdy na rowerze czy pływania. Jeżeli dziadkowie i rodzice nie stronią od aktywności fizycznej, to dla dziecka naturalne i oczywiste staje się zamiłowanie do sportu.

Korzyści ze wspólnej aktywności fizycznej, czy choćby wspólnego przeżywania wydarzeń sportowych, uczestniczenia w życiu sportowym dziecka korzystne są dla obu stron, więc starajmy się te chwile pielęgnować.

Wszystkim Babciom i Dziadkom życzę przede wszystkim zdrowia, żebyście mogli jak najdłużej wspierać wnuczki i wnuków w ich rozwoju, czerpiąc jednocześnie z tego wiele radości. Dziękujemy za to co robicie.

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s