Rola hobby w życiu dziecka

Nie samym sportem piłkarz żyje. I to najlepiej pokazuje Grzegorz Krychowiak. Oprócz piłki ma swoje hobby – modę, języki obce, podróże. Wojciech Szczesny „po godzinach” gra w golfa, a Gerard Piqué w tenisa. Kuba Błaszczykowski łowi ryby z kolei Łukasz Fabiański ogląda musicale.

Na początku dla Twojego dziecka to pewnie piłka była ulubionym hobby. Zapewne świata poza nim nie widziało. Z czasem jednak, gdy treningów i obowiązków związanych ze sportem przybywa, staje się on pracą. Często niestety związaną z porażką, bólem fizycznym, frustracją. I wtedy właśnie na ratunek przychodzi hobby, które pomaga zapomnieć o problemach, rozwinąć nowe umiejętności, poznać ciekawych ludzi. Hobby uczy kreatywności, dodaje pewności siebie i odstresowuje.
Hobby sprawia, że po zakończeniu prędzej czy później kariery sportowca, nie pozostaje bolesna pustka. Warto, byś zadbała o inne zainteresowania swojego dziecka.

Moim hobby jest czytanie książek i sport. Odskocznią mojego piłkarza jest koszykówka i muzyka. A jakie są Twoje i Twojego dziecka hobby?

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s