Pewność siebie

Pewność siebie, czyli wiara w swoje możliwości, to bardzo ważna cecha każdego sportowca. Powinna ona być na tak wysokim poziomie, aby zawodnik umiał przezwyciężać wszelkie przeciwności, ale jednocześnie na tyle niska, aby czuł potrzebę dalszego doskonalenia.

Na pewność siebie wpływ mają takie czynniki jak dotychczasowe osiągnięcia, wsparcie otoczenia (trenera, kolegów z drużyny, rodziny) czy poziom wytrenowania fizycznego. Dobra wiadomość jest taka, że dzięki treningom mentalnym można znacząco wpłynąć na pewność siebie.

„Wielu ludzi osiągnęło sukces, mimo że nikt w nichnie wierzył, ale niewielu odniosło sukces, jeśli nie wierzyło w siebie”

Przysłowie chińskie

Wypróbuj ćwiczenie, które może pomóc, gdy Twój młody sportowiec w siebie nie wierzy.

Zaproponuj mu zabawę. Poproś, aby napisał list do sponsora, w którym przekona go do siebie. Niech dziecko opisze swoje umiejętności, cechy charakteru, doświadczenia, osiągnięcia, opinie trenera i swoje cele. Wszystkie te punkty skrupulatnie po kolei. Jeśli dziecko lubi pracę z komputerem, niech zamiast listu zrobi prezentację, urozmaicając ją swoimi zdjęciami czy filmikami. Następnie niech zaprezentuje mamie, odgrywającej rolę sponsora, swoją prezentację bądź list.
Po wykonaniu ćwiczenia dziecko powinno zmienić myślenie o sobie poprzez łatwiejsze dostrzeganie swoich mocnych stron. Informacje zawarte w liście/prezentacji warto od czasu do czasu z dzieckiem przypominać. Powodzenia 💪🏼🙌🏼⚽️

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s