Trening indywidualny

Piłka nożna jest sportem zespołowym, ale sukces zespołu zależy w znacznej mierze od umiejętności indywidualnych zawodników. Czy zatem doskonalić umiejętności indywidualne? Dotychczas mieliśmy doświadczenie zarówno z trenerami, którzy odradzali, a wręcz zabraniali treningów indywidualnych oraz z takimi, którzy uważali, że taki trening jest gwarantem rozwoju zawodnika. Jakie jest moje zdanie?

Uważam, że trening indywidualny daje Kubie bardzo dużo i jest świetnym uzupełnieniem treningów klubowych. Gdy syn miał 8-9 lat i klub zapewniał dwa treningi tygodniowo, trening indywidualny był okazją do dodatkowego kontaktu z piłką. Ale nawet teraz, gdy treningi odbywają się codziennie, trening indywidualny jest nieodzowny. W drużynie trener ma „pod sobą” 20-25 zawodników, więc siłą rzeczy nie może skupić się na technice każdego z nich. Zresztą każdy z zawodników ma inne braki i umiejętności do udoskonalenia. Trening indywidualny wygląda zupełnie inaczej. Trener jest skupiony na jednym zawodniku i ma możliwość zdiagnozowania jego słabych stron oraz dobrania treningu skrojonego na miarę. Poprawia każdy jego ruch, ustawienie ciała, zachowanie boiskowe. Zdecydowanie przekłada się to na grę w drużynie.

Trening indywidualny jest też dobrym pomysłem po kontuzji. Zawodnik nie może trenować z drużyną, bo ma pewne ograniczenia, a im wcześniej wróci do treningów tym lepiej. Dzięki treningom indywidualnym szybko wróci do formy.

Kiedy zacząć? Właściwie zawsze jest dobry moment, ale treningi kosztują, więc myślę, że jeśli Twoje dziecko gra rekreacyjnie to możesz odpuścić. Jeśli natomiast stawiasz na jego rozwój, pomyśl o treningach w wieku 8-9 lat.

mamapilkarza #pilkanozna #football #treningindywidualny #pilkarz #pilkarka #pilkamlodziezowa #pilkakobiet #clj #trenerpersonalny #technika #bedepilkarzem #tatapilkarza #nevergiveup #futsal

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s