Burak – legalny doping

Wszystkie warzywa mają moc , ale w przypadku diety sportowców warzywem, które daje zauważalną różnicę jest BURAK !!!

Zawdzięcza on swoje właściwości azotanom czyli związkom, które powodują rozszerzenie naczyń krwionośnych. Daje to większe ukrwienie, a co za tym idzie lepsze dotlenienie i odżywienie mięśni. Serce sportowca też jest lepiej ukrwione, zwiększa się zatem jego wydolność, a koszt energetyczny wysiłku spada.

Badania sportowców wielu dyscyplin wykazały, że regularne picie przed treningiem soku z buraka (300-500 ml) pozwala wydłużyć intensywny trening o 16% , a szybkość biegu nawet o 3,5%. Mało? Powiedzcie to napastnikowi, który biegnie z piłką do bramki, mając na plecach obrońców.

Buraki najlepiej spożywać w formie soku, gdyż wówczas występujące w nich dobroczynne substancje są najlepiej przyswajane. Jeśli nie pasuje komuś smak samego buraka, niech pije go z jabłkiem.

Funkcja „dopalacza” to niejedyny plus buraka. Lista jego zalet jest bardzo długa, więc na pewno warto się nim zainteresować. Spożywanie go w formie soku, gotowych shotów, sałatek czy np. sproszkowanego jako dodatku do koktajli i ciast zapewni Wam zdrowie i doda sił witalnych 💪🏋🏻

mamapilkarza #pilkanozna #dopalacz #sokzburaka #power #dietasportowca #doping #zdrowydoping #wydolnosc #siła #moc #superfood #pilkarz #pilkarzyk #pilkamlodziezowa #pilkanozna #pilkakobiet #pilkarka #burak #warzywa

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s