Witaj na moim blogu !

Gdy 12 lat temu pojęłam, że syn i piłka to związek na długie lata, zaczęłam zgłębiać tematykę roli MAMY w karierze dziecka. Wiadomo – tata, znający się na piłce jak nikt inny 😉 udziela dziecku porad trenerskich, ogląda z nim w telewizji mecze, wspólnie kibicują swoim idolom.

Co z mamą, która może nie do końca rozumie co dokładnie na tym boisku się dzieje? Jaka jest jej rola? Z biegiem lat przekonałam się, że olbrzymia, choć niedoceniana.

Bo kto jest w domu dietetykiem? – MAMA
A kto jest w domu lekarzem i pielęgniarką ? – MAMA
Kto jest w domu psychologiem? – MAMA

A szoferem, organizatorem i zaopatrzeniowcem? – MAMA

Chcąc być jak największym wsparciem dla syna, zaczęłam zgłębiać tematykę diety sportowca, psychologii sportu, zajęłam się fotografią sportową itp. Zostałam dietetykiem, tak bardzo wciągnęła mnie wiedza o żywieniu sportowców. Nie jestem psychologiem, więc szukałam i wciąż szukam wsparcia u specjalistów i czytam dużo fachowej literatury. Dziś jestem przekonana, że sam talent i motywacja dziecka nie wystarczą. Potrzebna jesteś Ty – czujna i zaangażowana MAMA ze swoją niezastąpioną kobiecą i matczyną intuicją. Chciałabym Ci w tym pomóc, dzieląc się swoimi doświadczeniami. To naprawdę trudna, czasochłonna praca 24 godziny na dobę. Ale to najprzyjemniejsza praca jaką znam 🥰

Dziś Kuba ma 18 lat i trenuje we włoskim klubie w Mediolanie. To jego początki w zagranicznej piłce i dużo zmian począwszy od zmiany kraju, języka, przez zmianę szkoły, znajomych, zwyczajów. Jestem pewna, że wcześniejsze lata zaangażowania jego i nas rodziców, pozwoliły mu być lepiej przygotowanym do tych zmian.

Pozwól sobie pomóc. Nie twierdzę, że wiem wszystko, cały czas się uczę, ale wszystko co wiem bardzo chętnie wyślę w świat, żebyś Ty miała łatwiej. Postaram się rozwiać wszystkie Twoje wątpliwości, więc nie wahaj się pytać.

Chcesz się dowiedzieć co mogę zrobić dla Ciebie jako dietetyk ? Kliknij tutaj https://mamapilkarza.com/blog-feed/

Jeśli chcesz otrzymywać moje nowe posty na skrzynkę mailową zaraz po opublikowaniu, zostaw adres

Dołącz do 3 522 obserwujących.